بیانات رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد در خصوص جشنواره

رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد گفت:
 جشنواره ساباط محفلی برای نمایش هنرمندانه‌ی یزد

رئیس نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد بیان داشت: جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد محفلی مؤثر برای نمایش هنرمندانه شهر یزد است.

استاندار یزد و رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط به مناسبت برگزاری این جشنواره پیامی صادر کرد. متن پیام محمدعلی طالبی در ادامه آمده است:
"
سینما از ابتدا نه تنها به عنوان یک هنر، بلکه به عنوان یک رسانه، نقش مهمی را در انتقال پیام فرهنگ ملل مختلف ایفا کرده و همواره خود را به عنوان یک ابزار اثرگذار در گفتگو میان فرهنگ‌های گوناگون، با زبان هنر فاخر، مطرح نموده‌است.
از سوی دیگر، یزد، این میراث ارزشمند جهانی، عظمتی سترگ را در فرهنگ غنی مردمان سختکوش و دانایش و معماری هنرمندانه و چشم‌نوازش، در آغوش خویش کشیده و جهان را به تعظیم در برابر این تاریخ متمدنانه واداشته است. سینما، به عنوان هنری فاخر و زبان شیوای فرهنگی، پلی اثرگذار در معرفی هر چه تمام‌تر و هنرمندانه‌تر این زیبای خفته در دامان کویر است.  
جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط، با همت اهالی سینما و هنرمندان ایران عزیز، می‌تواند محفلی موثر برای گام نهادن بیشتر هنرمندان در راه شناساندن عناصر باشکوه فرهنگی، اجتماعی و معماری یزد باشد و زمینه را برای برپایی یک رویداد ارزنده هنری، با هدف جلوه‌نمایی قابلیت‌ها و توانمندی‌های ارزنده این میراث جهانی فراهم آورد.  
امید است نخستین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط، همچون جوانه درختی پربار، راه را برای نمایش هنرمندانه یزد، درهمه ابعادش، در سطح کشور و سایر عرصه‌های بین‌المللی فراهم آورد.  
صحت و سلامتی و توفیق روزافزون همگان را از درگاه خدای سبحان مسئلت می‌نمایم.
 
محمد‌علی طالبی
استاندار یزد و رئیس جشنواره

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه