جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد، خط ارتباطی بین سینما و میراث تاریخی

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد، مطرح کرد: جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد خط ارتباطی بین سینما و میراث تاریخی است.

وی در خصوص تأثیرات جشنواره‌های فیلم کوتاه اظهار داشت: جشنواره‌های فیلم کوتاه به دلیل اینکه فرصت کشف استعدادها را به وجود می‌آورد، فرصت کشف سوژه ها را پدید می‌آورد و فرصت کشف خلاقیت‌ها در فرم را ایجاد می‌کند، می‌تواند تأثیرگذار باشد.

صالحی یکی از فرصت‌هایی که در دهه‌های اخیر برای سینمای ایران پدید آمده، بحث فیلم کوتاه دانست و ادامه داد: جشنواره‌های فیلم کوتاه به خاطر اینکه ما فضایی جدید با عنوان فضای مجازی داریم، یک فرصت ارتباطی را در فضای مجازی در سطح کشور پدید می‌آورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در حال حاضر جشنواره‌های مختلفی در سطح ملی در حال برگزاری است. جشنواره فیلم‌های کوتاه را هم در سطح ملی و هم در سطح استانی به عنوان یک فرصت به حساب می‌آوریم.

صالحی در پاسخ به سؤال «با توجه به موضوع اصلی جشنواره فیلم کوتاه ساباط و موقعیت یزد، به نظر شما آینده این جریان فرهنگی به چه نحوی رقم خواهد خورد؟» گفت: با توجه به شرایط استان یزد به لحاظ زمینه‌های موجود و سابقه‌ای که داشته، به نظر می‌رسد که جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد می‌تواند فرصتی قابل توجه پدید بیاورد و خط ارتباطی باشد بین حوزه سینما، گردشگری، صنعت، میراث تاریخی، سنت‌ها، باورها، فرهنگ عامه یزد و سایر شهرها و همچنین اتفاقات خوب دیگری که در ادامه آن رقم خواهد خورد.

گفتنی است اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد از ۱۴ لغایت ۱۷ دی ماه ۹۸ در شهر تاریخی یزد برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه