جشنواره ساباط یزد در پیوند با ثبت جهانی یزد برگزار می‌شود

غلامعلی سفید اظهار داشت: شورای پنجم شهر یزد از ابتدای کار خود در نظر داشت برخی رویدادهای فرهنگی بصورت سالانه در شهر یزد اجرا شود که برای سالیان آینده ماندگار شود. تهیه کتاب عکس یزد، تهیه فیلم، سریال، کتاب و برگزاری جشنواره‌ها در این راستا مدنظر بود. از نظر ما شهر یزد نیاز به نشاط، شادابی و حضور مردم بخصوص جوانان دارد و با چنین رویدادهایی می‌توان این فضا را بوجود آورد. به همین دلیل جشنواره‌های متنوعی از جمله جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد قرار است برگزار شود.

وی ادامه داد: امروز دیگر وظایف شهرداری‌ها و شوراهای شهر تنها در مسائل عمرانی و خدمات شهری خلاصه نمی‌شود؛ بلکه مسائل فرهنگی و هنری و توجه به آسیب‌های اجتماعی هم از وظایف اصلی شهرداری است که شورای پنجم شهر یزد به این مسائل اهتمام ویژه داشته است.

سفید با تأکید بر نیاز شهر یزد به حضور جوانان در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: این جشنواره می‌تواند زمینه حضور جوانان علاقه‌مند به هنر سینما را فراهم کرده و موجب تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه‌های مختلف هنر سینما شود. هنر خود به تنهایی نشاط اجتماعی در شهر ایجاد می‌کند و فرصت حضور مردم در حاشیه برگزاری چنین جشنواره‌هایی فراهم می‌شود.

رییس شورای شهر یزد با اشاره به نقش جشنواره ساباط یزد در برندسازی فرهنگی برای شهر، اظهار داشت: با برگزاری این جشنواره و حضور جوانان علاقه‌مند به یزد، معرفی شهر میراث جهانی و حرکت در جهت شناساندن آن آغاز شده و در ادامه با استمرار جشنواره این روند تکمیل خواهد شد. انشاالله در سال‌های آینده شاهد نتایج اثرگذار برگزاری جشنواره ساباط یزد در برندسازی فرهنگی برای شهر یزد خواهیم بود.

عضو شورای سیاستگذاری اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد در پایان گفت: از علاقه‌مندان به شهر یزد و هنر سینما دعوت می‌کنم در این جشنواره شرکت کنند و به پربارترشدن جشنواره کمک کنند. از مسئولین استان هم می‌خواهم زمینه همکاری اسپانسرهای مختلف و دستگاه‌های اجرایی را در برگزاری جشنواره را ایجاد کنند. همچنین زمینه حضور هرچه بیشتر هنرمندان، صاحبنظران و علاقه‌مندان به شهر یزد در برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد فراهم شود.

 

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه