ساخت موسیقی اختصاصی، حال و هوای فیلم را بهتر به مخاطب القا می‌کند

وی با بیان اینکه ادارات و دستگاه‌ها می‌توانند در زمینه حضور هنرمندان در جشنواره‌ها و رویدادهای سینمایی حمایت بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: جشنواره‌های مختلفی در حوزه سینما وجود دارد و من فکر می‌کنم همین جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد بتواند پتانسیل و ظرفیت خوبی در زمینه کارگردانی و ساخت فیلم و حتی موزیک داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه شهر یزد می‌تواند با حمایت مسئولان و مدیران فرهنگی استان بیش از این‌ها در سینمای کشور بدرخشد، اضافه کرد: یزدی‌ها پتانسیل بسیار زیادی در حوزه کارگردانی، بازیگری، آهنگ‌سازی و زمینه‌های هنری مختلف دیگر دارند و می‌توانند در حوزه سینما بیش از پیش دیده شوند.

امیدی در ادامه در خصوص تجربه ساخت موسیقی فیلم با موضوع بافت تاریخی یزد توضیح داد: با توجه به بافت سنتی شهر یزد و تمایل شخصی خودم به موسیقی سنتی، کار کردن در زمینه ساخت موسیقی فیلم‌هایی با موضوع بافت تاریخی یزد، تجربه بسیار خوبی بود. معمولاً در همان روزهای اول که فیلمی به من معرفی می‌شود به همراه کارگردان اثر، چندین بار آن را می‌بینیم و نقطه نظرات یکدیگر را می‌شنویم تا به یک درک مشترک نزدیک شویم.

وی افزود: سعی می‌کنم آهنگی که برای این نوع فیلم‌ها ساخته می‌شود تا حد امکان و در حد توانم با فضای فیلم و بافت سنتی شهر یزد هماهنگ باشد. بر این اساس برای ساخت موسیقی فیلم نه فقط از آلات موسیقی، بلکه از صدا و افکت‌های محیطی که از دل فضای سنتی شهر یزد بر می‌آید جهت فضاسازی بیشتر در فیلم، استفاده می‌کنم.

این نوازنده یزدی تار و سه‌تار به تشریح ظرفیت‌های فیلم‌های کوتاه پرداخت و افزود: این آثار می‌توانند شهر جهانی یزد را به عنوان یک الگو، نماینده‌ و مشخصه خوب در زمینه ثبت در میراث یونسکو معرفی کنند چرا که می‌توانند آداب و رسوم، ویژگی‌ها و رفتارهای اجتماعی یزدی‌ها را به زیبایی به تصویر بکشند.

این هنرمند در پایان خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم که توانستم نقش کوچکی در فیلم‌های تولیدی یزد داشته باشم و به بهتر شدن فضای هنری یزد و به خصوص فیلم‌های مرتبط با حال و هوای سنتی شهر یزد کمک کنم تا این شهر تاریخی به مردم ایران و جهان بیشتر معرفی شود.

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه