هزینه کردن برای هنر یک سرمایه‌گذاری ارزشمند است

سید محمد رستگاری در بازدید از دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد، اظهار داشت: البته باید توجه داشت که با کار کارشناسی و تخصصی ترتیبی صورت گیرد تا با یک سرمایه‌گذاری منطقی، اقدامات اثرگذار برای همه اقشار مردم انجام شود و به ویژه هنرمندان شهر هم برای فعالیت دلگرم شوند.

وی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده جهت برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد، گفت: موضوع میراث جهانی که موضوع اصلی جشنواره ساباط یزد است، گستره وسیعی را در بر می‌گیرد و می‌تواند فراتر از میراث فرهنگی و آثار باستانی، دیگر عوامل مرتبط و اثرگذار بر میراث به جا مانده از گذشتگان را نیز شامل شود.

رستگاری با بیان اینکه فضای شهر میراث جهانی یزد سمت و سوی اجرای فعالیت‌های هنری به خود گرفته، عنوان کرد: رفته رفته فضا برای فعالیت هنرمندان یزدی بیشتر فراهم شده و هنرمندان در زمینه‌های مختلف فعالیت‌های بیشتری در سطح شهر خواهند داشت، با این حال به نظر می‌رسد ما باید در رابطه با هنر سینما توجه بیشتری نشان دهیم؛ چرا که سینما تأثیرگذاری زیاد و فراتر از شهر یزد و فراتر از کشور دارد.

وی با اشاره به نقش سینما در راستای معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های شهر، افزود: یک فیلم خیلی کوتاه ولی تأثیرگذار و باکیفیت شاید بتواند کار بسیاری از سخنرانی‌ها، کتاب‌ها و گفتگوها را در جهت معرفی شهر و دیارمان انجام دهد.

فرماندار یزد با تأکید بر لزوم ماندگار شدن جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد در سال‌های آتی، بیان کرد: امیدوارم این رویداد هنری که در دیارمان آغاز به کار کرده، موقت نباشد و جریانی شکل بگیرد که برای نسل‌های آینده تداوم داشته باشد.

وی در پایان اظهار داشت: بهترین آرزویی که می‌توانم برای «ساباط» داشته باشم این است که با کمک اقشار مختلف، بخش‌های دولتی و غیردولتی، البته بدون وابستگی و متکی شدن به بخش خاصی، فرایند بلندمدتی را آغاز کرده و با کیفیت تداوم داشته باشد. همچنین امیدوارم در سال‌های آینده از جشنواره «ساباط یزد» بیشتر و بیشتر بشنویم و نام «ساباط» در اذهان مردم جای خودش را پیدا کند.

 

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه