معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد

معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد

 آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد شامگاه جمعه ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ با حضور غلامعلی سفید رئیس شورای شهر یزد، دکتر احمد پهلوانیان رئیس سازمان صدا و سیمای مرکز یزد، ونوس عامری عضو شورای شهر، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، نرگس آبیار کارگردان مطرح کشور و جمعی محدودی از پیشکسوتان، هنرمندان و فعالان عرصه سینما با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز باغ تاریخی دولت آباد برگزار شد و این جشنواره با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

➖ به گزارش کمیته خبر و اطلاع‌رسانی نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد، پس از سخنرانی چند تن از مسئولین و عوامل اجرایی جشنواره، اجرای گروه موسیقی و تجلیل از استاد امیررضا وزیری، پیشکسوت بازیگری و استاد محمدعلی حدّت پیشکسوت نقاشی و طراحی پوسترهای سینمایی، برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:

برگزیدگان بخش سایه روشن

لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به سید مصطفی فخاری نیری برای فیلم مستند «داستان عروسک‌ها»

لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین صدابرداری و صداگذاری به حمید سلمان
برای فیلم‌های «لیبرو»، «کاغذ باد بازی»، «بومرنگ» و «داستان عروسک‌ها»

 لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین تصویربرداری به احسان دادرس برای فیلم‌های «لیبرو»، «کاغذباد بازی» و «خانه پنجم»

لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین تدوین به سعید سلمان روغنی برای فیلم‌های «داستان عروسک‌ها»، «زیر ده»، «جوی استیک» و «لیبرو»

برگزیدگان بخش فرشتگان کسب و کار

 لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمد طالبی کارگردان و تدوینگر فیلم «چوب‌بستنی» از استان مرکزی

برگزیدگان بخش داستانی

لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم «تولد آن دو مرحوم» به کارگردانی علی صادقیان از استان یزد

جایزه سوم بهترین فیلم داستانی لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم «سلام» ساخته محمدرضا حاجی غلامی از استان یزد

جایزه دوم بهترین فیلم داستانی به همراه لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم «عزیز» ساخته سید مهدی موسوی از کاشان

جایزه بهترین فیلم داستانی به همراه تندیس جشنواره(کلاکت فیروزه ای)، لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم «ناهید» ساخته صمد علیزاده از آذربایجان شرقی

برگزیدگان بخش پویانمایی

ضمن تقدیر از فیلم «زر زری کاکل زری» ساخت مهین جواهریان

جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری به همراه لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم «گرگم و گله می‌برم» ساخته امیرهوشنگ معین از تهران

 تندیس جشنواره به همراه لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم «فرفره» ساخته شیوا ممتحن از استان تهران

برگزیدگان بخش مستند

جایزه بهترین فیلم با موضوع محیط زیست (تمدن کاریزی) به همراه تندیس جشنواره، لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم «قنات قصبه گناباد» ساخته سعید توکلی فر از مشهد

جایزه سوم جشنواره به همراه لوح سپاس و جایزه نقدی مشترکا به فیلم‌های «صحنه آخر» ساخته محمد قاسم پور از استان تهران و «پل سیاه» ساخته ایوب مردانی پور از خوزستان

جایزه دوم جشنواره به همراه لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم «شبیه مضحک» ساخته علی محمد ناصر بافقی از استان یزد

جایزه بهترین فیلم کوتاه مستند به همراه تندیس جشنواره، لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم سلطان محمد نقاش ساخته سید وحید حسینی نامی از استان تهران

همچنین جایزه ویژه شهر جهانی یزد به همراه تندیس جشنواره(کلاکت فیروزه ای)، لوح سپاس و جایزه نقدی به فیلم مستند «عیار ۲۰» به کارگردانی محسن عباسی سرچشمه از استان یزد

به این ترتیب اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد با موضوع میراث جهانی، تاریخی و معنوی که از هفدهم تا بیستم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در شهر میراث جهانی یزد برگزار شد، به کار خود پایان داد.

 

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه