جشنواره ساباط با همت همه و شورای شهری علاقمند به امور فرهنگی تداوم داشته باشد

 

 غلامعلی سفید، رئیس شورای پنجم اسلامی شهر یزد و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره ساباط تأکید کرد: جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد با همت همه و شورای شهری علاقمند به امور فرهنگی تداوم یابد.

عضو شورای سیاستگذاری اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد گفت: گرچه شکل‌گیری تمدن‌ها در طول قرون با منابع طبیعی خوب همراه بوده است ولی کویر خشک ایران توانسته منطقه‌ای تمدن‌ساز باشد و شخصیت‌های بزرگی را به جامعه تحویل دهد.

وی افزود: انعکاس این رخداد، یکی از وظایف ماست و جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد می‌تواند گامی پیش‌رونده در مسیر معرفی شهر تاریخی و میراث جهانی یزد به مردم جهان، باشد.

سفید تصریح کرد: امید است این رویداد که با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف به انجام رسید ادامه پیدا کرده و به اهداف خود برسد. گرچه می‌دانم همکاری چندین دستگاه با یکدیگر بسیار دشوار بوده و تداوم آن بعضاً با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

وی به بازگویی پیام شهردار یزد که در مراسم حضور نداشت، پرداخت و بیان داشت: آقای جمال‌الدین عزیزی شهردار شهر میراث جهانی یزد پیامی مبنی بر پایه‌گذاری دوره دوم جشنواره و آغاز به کار آن را ابلاغ نموده‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد ابراز کرد: از تمامی برگزارکنندگان، هیئت داوران، شورای سیاستگذاری، دبیر اجرایی جشنواره، شرکت‌کنندگان و ... تشکر کرده و آرزوی توفیق دارم.

سفید تأکید کرد: امید دارم روحیۀ فرهنگی و هنری شورای ششم اسلامی شهر یزد غالب باشد. هم خودشان علاقه به این حرکت داشته باشند و هم در مقابل سرزنش ملامتگرانی که انجام این امور را  غیرضروری دانسته و مانع‌تراشی می کنند مقاومت کنند.

وی در پایان گفت: انشالله جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد با همت همه و شورایی که علاقمند به امور فرهنگی است تداوم پیدا کند.

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه