خوانش پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

 مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد در آیین اختتامیه جشنواره، ضمن قدردانی از دستگاه‌هایی که در برگزاری جشنواره ساباط مشارکت داشته، و همچنین تشکر از اعضای شورای سیاستگذاری، تخصصی، ستاد اجرایی و ... ، متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد را قرائت کرد.

مشروح پیام وزیر در ادامه آمده است:

بسمه تعالی

هنر سینما از ابتدا هنر روایت و قصه‌گویی بوده است، روایت زندگی انسان‌ها، تاریخ و فرهنگ جوامع، تحول و کمال آدمی و سقوط و هبوط تمدن‌ها.
سینما هنر قصه‌گویی با زبان تصویر است، قصه‌هایی از ناشناخته‌ترین سرزمین‌ها تا اعماق تاریخ بشری، افسانه‌های کهن و راز و رمز فرهنگ‌های گوناگون بشری.
سینما هنر نمایش زندگی به زنده‌ترین وجه ممکن است، زندگی انسان‌ها با داستان‌هایی جاری و ساری در بطن فرهنگ و تاریخ. سینما گفتگوی فرهنگ‌هاست، فرهنگ‌هایی که در هجوم دوران مدرن، پیامی از دل تاریخ برای آرامش و سعادت انسان سرگردان امروز روایت می‌کنند.
امروز که جهانیان شهر یزد را بعنوان میراثی برای بشریت پذیرفته و ارج نهاده، در واقع فرهنگ مردمان این شهر بعنوان الگویی برای انسان‌های امروزی معرفی شده و بر ما است که در شناساندن این فرهنگ دیرینه و زنده و رساندن پیام آن به انسان امروز بکوشیم.
حال که توجه جهانیان به این فرهنگ کهن بیش از پیش جلب شده، خرسندم که جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد پایه‌گذار شناساندن فرهنگ و تاریخ مردمان یزد با زبان سینما شده است و امیدوارم فضای ایجاد شده نویدبخش گفتگوی متعالی فرهنگ غنی ایران زمین با دنیای امروز باشد.
در آستانه برگزاری اولین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد از کلیه ایده‌پردازان و پایه‌گذاران جشنواره، عوامل اجرایی و هنرمندان و مردم خوب یزد قدردانی نموده و برای درخشش نام جشنواره ساباط یزد در سینمای کوتاه جهان از صمیم قلب ابراز امیدواری می‌نمایم.

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
 

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه