لزوم برگزاری جشنواره ساباط به دلیل پتانسیل بی‌نظیر شهر میراث جهانی یزد

 

 نرگس آبیار کارگردان یزدی‌تبار مطرح کشور و داور بخش داستانی اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد با بیان اینکه جشنواره ساباط یک رویداد سینمایی بسیار مهم است گفت: لزوم برگزاری این جشنواره به دلیل پتانسیل بی‌نظیری که یزد در زمینه میراث فرهنگی و آثار باستانی دارد  به شدت احساس می‌شد. امیدوارم این جشنواره یک حرکت مستمر و ادامه‌دار باشد و فقط به برگزاری یک دوره بسنده نشود.

وی با اشاره به تلاش‌هایی که برای حفظ بافت تاریخی شاهدیه و ابرندآباد انجام شده است، اظهار داشت: خرابی‌ها و ویرانگری‌های زیادی در این منطقۀ تاریخی صورت می‌گرفت که بخشی از آن به بی‌تدبیری برخی از کسانی که امور را بر دست داشتند بر می‌گردد؛ اما همه هنرمندان و اهالی سینما تلاش کردند تا این خرابی‌ها رسانه‌ای شود و باعث شد که در نهایت این بافت ثبت ملی شود که نشان می‌دهد حمایت هنرمندان در این حوزه ها جواب خواهد داد.

نرگس آبیار در پایان خاطرنشان کرد: هرچند که متاسفانه یک سوم از بافت تاریخی شاهدیه ویران شده است اما نشان می‌دهد که سر و صدای رسانه‌ای چقدر می‌تواند در حفظ این آثار اثرگذار باشد و امیدوارم دست به دست هم دهیم و کمک کنیم تا تمام آن چیزی که از گذشته مانده و تجربه زیستی نیاکان ماست حفظ شود.

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه