تجلیل از بازیگران فیلم «آلبوم تمبر» پس از سی و پنج سال

در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد از برخی از بازیگران فیلم «آلبوم تمبر» ساخته کیومرث پوراحمد در سال ۱۳۶۵ تجلیل شد.

به گزارش کمیته خبر و اطلاع‌رسانی نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد یکی از برنامه‌های جنبی و جذاب مراسم اختتامیه این جشنواره که شامگاه جمعه بیستم فروردین ماه ۱۴۰۰ در محل باغ دولت آباد یزد برگزار شد تجلیل از بازیگران فیلم «آلبوم تمبر» بود که در سال ۱۳۶۵ به نویسندگی و کارگردانی کیومرث پوراحمد فیلم‌ساز مشهور کشور ساخته شده است.

در این بخش امیررضا وزیری، نجمه مشروطه، کاظم مشتاقیان و محمود دورایران پس از ۳۵ سال با دوستان و همکاران قدیمی خود در فیلم به یادماندنی آلبوم تمبر دیدار کردند که ضمن تداعی خاطرات دوران نقش‌آفرینی در این فیلم، مورد استقبال و تشویق حاضرین در مراسم نیز قرار گرفتند.

از دیگر بازیگران یزدی فیلم بیاد ماندنی «آلبوم تمبر» که در آیین اختتامیۀ جشنواره حضور نداشتند نیز یادی به عمل آمد؛ از جمله محمدعلی مشروطه، علی هویدایی و زنده‌یاد پریوش مشروطه (روحانیون).

دکتر نجمه مشروطه فرزند محمدعلی مشروطه از بازیگران فیلم آلبوم تمبر، در سخنانی کوتاه اظهار داشت: بسیار سپاسگزارم که پس از از ۳۶ سال از ساخت فیلم آلبوم تمبر این مراسم تجلیل  ترتیب داده شد تا یاد و خاطره دوران بازی در این فیلم زنده نگه داشته شود.

محمود دورایران نیز ضمن تشکر از تمامی برگزارکنندگان این مراسم که پس از سال‌ها باعث دیدار بازیگران فیلم «آلبوم تمبر» شدند، گفت: از این فرصت استفاده می‌کنم و یاد محمدعلی مشروطه که از بزرگان هنر استان یزد هستند را گرامی می‌دارم. هنرمندی که نه تنها هیچ‌گاه آن طور که باید و شاید از ایشان تجلیل نشد بلکه به جامعه هنر یزد هم معرفی نشدند.

گفتنی است فیلم «آلبوم تمبر» که بازیگرانی همچون امیر رضا وزیری، محمود دور ایران، نجمه مشروطه، علی هویدایی، محمدعلی مشروطه، کاظم مشتاقیان و... در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند، داستانی را روایت می کند که در منطقه رباط مهرجان در نزدیکی یزد رخ داده است.

 

نظرات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
نظر خود را بیان کنید
برای ثبت نظر وارد شوید.

ورود به سامانه